Praktfull Lockpokal, silver 925/1000, frukt & bladdekor i relief, utanpåliggande bladverk, sannolikt Tyskland, tillverkarstämpel BM, höjd inkl. lockknopp 43 cm, invändig förgyllning, stämplad på både pokal och lock, en mindre intryckning, någon enstaka dekor på lock med hanteringsmärken (ett blad saknas), för övrigt i fint bruksskick Vikt: 1161,5 g
Auktnr | SE74.20240521.A25077 |
Utropspris | 9 200 kr |
Aktuellt bud | 9 200 kr |
Stänger | 2024-05-21 19:15:00 |
Provision | 1 380 kr |
Frakt | 129 kr |
19/5 22:49:24 | sboss | 9200 kr |